S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Ќе се одржи Јавна Презентација на проектите „Купи куќа за млади“ и „Купи куќа, купи стан“ во Ресен

Во рамки на Караванот за проектите „Купи куќа за млади“ и „Купи куќа, купи стан“ стручни тимови на Министерството за финансии и стручни тимови од Општина Ресен од Секторот за Урбанизам во Понеделник на 29.02.2016 година во Големата Сала на Општина Ресен со почеток од 17 часот ќе одржат Јавна Презентација на Проектите „Купи куќа за млади“ и „Купи куќа, купи стан“  при што граѓаните ќе имаат директна можност да се запознаат со условите, можностите и поволностите кои ги нудат овие проекти како и ќе имаат можност да се информираат за понудата за локации кои се предвидуваат за оваа намена во Општина Ресен.

Агенда:

- Презентација на Проектите ‘’КУПИ КУЌА ЗА МЛАДИ’’  и “КУПИ КУЌА,КУПИ СТАН”

- Презентација на условите од проектите во Општина Ресен

- Дискусија и Прашања

 

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.