S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Градоначалникот Стрезовски организираше Ифтар за граѓани од муслиманскта вероисповед

По повод рамазанските пости, Градоначалникот на општина Ресен д-р Ѓоко Стрезовски   во ресенскиот ресторан "Парламент ". организираше ифтар вечера за великодостојниците на ресенското муфтиство.

Повеќе: Градоначалникот Стрезовски организираше Ифтар за граѓани од муслиманскта вероисповед

ГОСФ ТРАНС од Скопје победници на турнирот во Мал Фудбал во Ресен

Во драматично финале како што доликува на Меѓуопштинскиот Турнир во мал Фудбал , синоќа во Спортската сала Зоран Стојановски во Ресен заврши деветнаесетиот по ред турнир во мал фудбал на кој учество зедоа 16 екипи од повеќе градови во земјата.

Повеќе: ГОСФ ТРАНС од Скопје победници на турнирот во Мал Фудбал во Ресен

По четврти пат Тур де Галичица во Преспа

Во недела на 18 јуни 2017 година  со почеток од 9 часот од Градскиот плоштад Цар Самоил во Ресен ќе стартува овогодинешниот настан Тур де Галичица”   во организација на Велосипедскиот Клуб Преспа Бајк од Ресен и помогнат од Општина Ресен .

Повеќе: По четврти пат Тур де Галичица во Преспа

Градежната експанзија во Преспа продолжува

Деновиве завршија градежно- изведбените работи за реконструкција на дел од регионалниот пат Ресен- Царев Двор. Имено, саниран е наjоштетениот дел од овој регионален пат, односно излезот од градот кон Царев Двор.

Повеќе: Градежната експанзија во Преспа продолжува

Денес во Ресен гостуваат Солза и смеа со "Жена на Позајмица"

Вечерва во кино салата на Домот на култура Драги Тозија во Ресен со почеток од 20 часот ќе се изведе театарската комедија "Жена на позајмица " во изведба на битолските Солза и Смеа.Организатор на настанот е Домот на Култура од Ресен под покровителство на Градоначалникот на Општина Ресен д-р Ѓоко Стрезовски.

Повеќе: Денес во Ресен гостуваат Солза и смеа со "Жена на Позајмица"

Подкатегории

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.