S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Култура
  • Register

Strip Art Изложба на Димитар Тутковски

За прв пат ова лето се оддржува изложба во просториите на Ирскиот паб - ROAD TO DUBLIN. На оваа изложба ке имате можност да ги проследите делата на 5 уметници. Димитар Тутковски, Марија Груевска, Иван Дургутовски, Марија Цветковска и Влатко Чачоровски.

Изложбата официјално беше отворена на 3ти август оваа година и ќе трае месец дена.

Оваа недела и тоа од 4ти до 10ти август ке можете да ги проследите делата на Димитар Тутковски кој што настапува со STRIP ART дела.

 

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.