S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Култура
  • Register

Манифестацијата ``Најдобри од Најдобрите`` ќе се одржи вечерва во Кино салата

12.08.2014

Вечерва во 20 часот во просториите на кино салата во склоп на Домот на култура`` Драги Тозија``  ќе се одржи традиционалната манифестација ``Најдобри од Најдобрите`` на која на завршените матуранти при СОУ Цар Самоил во Ресен  ќе им се доделат дипломите за завршено средно образование.

На најдобриот матурант кој претходно го одредува комисија од СОУ Цар Самоил, Градоначалникот на Општина Ресен М-р Ѓоко Стрезовски ќе му додели специјална награда. Оваа манифестација ќе биде збогатена со забавна програма во режија на уќениците од овој единствен средношколски центар во Ресен.Инаку дипломи ќе добијат 119 ученици од генерацијата 2010-2014 кои во 7 класови успешно го завршија средното образование.

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.