S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Култура
  • Register
×

Предупредување

Грешка при вчитување XML документ

Opening and ending tag mismatch: HR line 14 and BODY

Premature end of data in tag HR line 8

Premature end of data in tag BODY line 6

Premature end of data in tag HTML line 1

КУД Таше Mилошевски организара манифестација ``Народни песни и ора``

Во спортската сала во Реен на 18.08.2014 година се организира манифестацијата ``Народни песни и ора``. Со почеток од 20 часот љубителите на фолклорната традиција од Ресен и преспа ќе можат да го проследат концертот од народни песни и ора во изведба на КУД ``Таше Милошевски`` од Ресен и Агенцијата за Фолклор ``Плетенка``.

Од страна на организторот на овој настан КУД`` Таше Милошевски`` сите љубители на  народните игри и ора се поканети да присуствуваат на овој несекојдневен настан. куриозитет е тоа што организацијата на овој настан е потикната и спроведена од младите членови на Културно Уметничкото Друштво од Ресен.

Временска прогноза

Resen

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.