S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Култура
  • Register

Детската Претстава "Вреќа Полна Желби" на 05.09.2014 во Ресен

Во рамките на манифестацијата Топол Културен Бран и Преспанското Културно Лето се организира настан наменет за нашите најмали сограѓани.

Имено станува збор за детската театарска претстава "Вреќа Полна Желби" во изведба на Детскиот Театар Бабец од Биотла во соработка со НУ Центар за Култура - Битола, која за нашите најмлади сограѓани ќе биде прикажана на 05.09.2014 (петок) во просториите на Кино Салата при Дом на Култура од Ресен , со почеток од 11.00 часот. Влезот за оваа театарска претстава е слободен.

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.