S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Култура
  • Register

Најмладите ресенчани уживаа во претставата "Вреќа Полна Желби"

Денеска во Кино Салата при домот на Култура Драги Тозија во Ресен во рамките на манифестацијата Топол Културен Бран и Преспанското Културно Лето се одржа детската претстава "Вреќа Полна Желби" во изведба на детскиот театар Бабец од Битола во соработка со НУ Центар за Култура Битола.

Оваа детска претстасва предизвика голем интерес кај нашите млади сограѓани кои во голем број , над 250 деца , со особен интерес ја проследија оваа претстава посветена на другарството и реализирана на интерактивен начин како комбинација од глума,песна и танци.

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.