S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Забава
  • Register

На 27.07.2014 се организира голем настан ``Откриј го Крушево``

На 27.07.2014 година во рамките на проектот за експанзија на мали бизниси финансиски поддржан од УСАИД Македонија, Центарот за развој на Пелагониски плански регион, Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот на Р.Македонија и општина Крушево ќе организираат настан со наслов ОТРИЈ ГО КРУШЕВО.

Посетете го Крушево и откријте ги сите задоволства кои ги нуди градот, од настап на Суперхикс и Љубојна на Мечкин Камен, до тури со коњи, летови со тандем параглајдер и крушевска скара. Подолу можете да прочитата повеќе за случувањата кои се дел од програмата на Откриј го Крушево.

Повеќе за настанот моѓе да се најде на самата веб страна http://discoverkrushevo.com/и на фб страната на Пелагоснискиот регион.

 На 18.07.2014  во кафе-барот „Штала“ Скопје се одржа прес конференција за настанот „Откриј го Крушево“ на која говореа Петар Младеновски - Пеце (Суперхикс), Вера Милошевска (Љубојна), Петар Ѓошев (Петар за појадок и пауза - Метрополис радио), Кристијан Џамбазовски (Агенција за поддршка и промоција на туризам), Емилија Ѓероска (Центар за развој на пелагониски плански регион) и Карл Ларкинс (Проект на УСАИД за експанзија на мали бизниси). 

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.