S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Спорт
  • Register

Во четврток започнува ресенскиот празник на улична кошарка ``Street Basket 2014``

И оваа година  вторпат по ред со тенденција дапрерасне во традиција, Општина Ресен ќе организаира турнир во Street  Basket. Во деновите 14 И 15 со локација на градскиот плоштад ќе се одржи ова спортско натпреварување во улична кошаарка со почеток на утакмиците 21 часот. Натпреварите ќе се реализираат во Групи , а последниот ден во директни дуели ќе се бара и победникот на овогодинешниот турнир.

 

Пријавувањето за учество на овој настан може да се врши до среда 13.08.2014 , на телефонскиот број 071 241 002  или на мејл  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Минатата година овој настан предизвика доста голем интерес кај ресенчани и беше вистинско уживање да се проследат натпреварите ``три на три`` и индивидуалните во ``тројки``  за кои и оваа година според организаторите има голем интерес.

 

Победниците на натпреварите ќе добијат пригодни признанија.

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.