S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Спорт
  • Register

Заврши 6-от меморијален турнир во мал фудбал ``Стивен Стојановски``

Заврши 6-от,меморијален турнир во мал фудбал,,Стивен Стојановски’’,што во изминативе два дена ,се одржа во спортската сала во Ресен.Оваа година се играше во две категории,пионери и кадети.

Повеќе: Заврши 6-от меморијален турнир во мал фудбал ``Стивен Стојановски``

Екипата на ПЗУ Д-р Пашковски најдобра на Street Basket 2014 (Фото)

Екипата на`` ПЗУ Д-р Пашковски`` е победникот на овогодинешното издание на турнирот во улична кошарка во Ресен  Street basket 2014 кој се одржа на градскиот плоштад во Ресен. Благојче Нечовски, Димитар Димитровски, Зоран Јоновски и Ѓоко Стрезовски во финалето беа подобри од младиот тим на ``Стар Сокак`` со 21- 11 со што доминантно го освоија првото место на вториот по ред турнир во улична кошарка во организација на Општина Ресен.

Повеќе: Екипата на ПЗУ Д-р Пашковски најдобра на Street Basket 2014 (Фото)

Во четврток започнува ресенскиот празник на улична кошарка ``Street Basket 2014``

И оваа година  вторпат по ред со тенденција дапрерасне во традиција, Општина Ресен ќе организаира турнир во Street  Basket. Во деновите 14 И 15 со локација на градскиот плоштад ќе се одржи ова спортско натпреварување во улична кошаарка со почеток на утакмиците 21 часот. Натпреварите ќе се реализираат во Групи , а последниот ден во директни дуели ќе се бара и победникот на овогодинешниот турнир.

Повеќе: Во четврток започнува ресенскиот празник на улична кошарка ``Street Basket 2014``

Познати полуфиналистите на овогодинешниот Street Basket 2014

Вечерва на градскиот плоштад во Ресен  започна долгонајавуваниот  Street Basket 2014. Натпреварите по групи започнаа во 21 часот и траеја до 23 часот при што денеска се одиграа шест натпревари.

Повеќе: Познати полуфиналистите на овогодинешниот Street Basket 2014

Благоја Китановски нов спортски директор на Младост - Царев Двор

Како што јавува електронскиот портал  setaliste.com.mk легендарниот бивш фудбалер на Пелистер,Раднички иВојводина  а подоцна и тренер и спортски директор Благоја Китановски од денес е именуван за нов спортски директор на второлигашот Младост Царев двор.

Повеќе: Благоја Китановски нов спортски директор на Младост - Царев Двор

Подкатегории

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.