S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
За нас
  • Register

За нас

Prespanews.com  е веб страна која првенствено  е направена  да ја има улогата на правовремен и точен локален информатор  преку текстови, фотографии, видео и аудио снимки.На оваа страна  се наоѓаат информации од дневен карактер најчесто поврзани со општествениот,економскиот, културниот, спортскиот и целокупниот јавен живот во Ресен и Преспа. Исто така тука може да се најдат и општи информации поврзани со карактеристиките на Преспа, со нејзината историја и нејзините потенцијали.Нашите корисници се најчесто преспани кои живееат во Општина Ресен, оние кои се надвор од Преспа меѓутоа и сите оние кои не се преспани, а сакат да дознаат повеќе што се случува низ Преспа.Во оваа наша мисија работиме  како ентузијасти и секогаш сме отворени за соработка.

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики.

Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата

Контакт 24/7  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.